Uzasadnienie przyznania nagrody sporządzone przez p. Iwonę Rakowską - nauczycielkę English B w programie Matury Międzynarodowej:

Wrzesień 2013r. Uczniowie klasy pierwszej piszą opis osoby, którą podziwiają. Czytając opis nauczyciela podstaw przedsiębiorczości, p. Dmowskiego, opis, który jest nie tylko napisany doskonałym, prawie bezbłędnym angielskim, ale także dowcipny i celnie uargumentowany wiem, że mam do czynienia z uczniem, z którym praca będzie przyjemnością, ale i wyzwaniem. Uczniem tym był Michał Brudło z klasy 3b.

Opinia sprzed dwóch i pół roku potwierdziła się. Michał okazał się wybitnie zdolnym, ambitnym i pracowitym uczniem, który chętnie reprezentował II LO w konkursach języka angielskiego i odnosił w nich sukcesy. Miedzy innymi zdobył:

• II miejsce w Miejskim Konkursie Językowym pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna – 2015 i 2016

• III miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English High Flier” 2014 i 2015

• II miejsce w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• I i II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego „English Combat”

• II miejsce (drużynowo) w Lidze Angielskiej w ramach projektu Uniwersytet w Twojej Szkole,

a także dotarł do

• etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

• oraz etapu okręgowego 39. i 40. Olimpiady Języka Angielskiego.

Michał był zawsze aktywny na lekcjach j. angielskiego, wyrażał swoje opinie i dzielił się z nami swoją wiedzą na bardzo różne tematy, od biopaliw, poprzez klonowanie komórek macierzystych, aż do telebankowości w Afryce. To dzięki Michałowi poznaliśmy dokładnie budowę roweru górskiego kiedy opowiadał o swoim hobby. Jego prace pisemne były zawsze na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem językowym, ale także merytorycznym. W ramach Written Assignment, czyli pracy twórczej na podstawie lektury, napisał list miłosny od Gatsbiego do Daisy, którego nie powstydziłby się sam F. Scott Fitzgerald. I choć Michał nie opisał już żadnego innego nauczyciela i tak jego prace nigdy nie były nudne ani schematyczne.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że praca z takim uczniem to nie tylko przyjemność i wyzwanie, ale i zaszczyt. NAJLEPSZY MATURZYSTA-LINGWISTA 2016, Michał Brudło.