Projekty naszych uczniów zainteresowały wiele osób, między innymi przedsiębiorców (np. z Wrocławskiego Parku Technologicznego), a nawet zagranicznych gości. Naukowcami z naszej szkoły zainteresowała się również Gazeta Wyborcza.

Dla naszych reprezentantów festiwal był z pewnością niezwykle ciekawym doświadczeniem. Mieli oni bowiem nie tylko okazję do spotkania z innymi młodymi pasjonatami nauki, ale również do zapoznania się z ich projektami badawczymi, często bardzo zaawansowanymi technologicznie.


Tym razem naszym naukowcom nie udało się zakwalifikować do etapu centralnego odbywającego się w Gdynii, jednak mimo to z Wrocławia odjechali usatysfakcjonowani. Otrzymali bowiem propozycje rozwinięcia swoich pasji w profesjonalnych laboratoriach. Miejmy nadzieję, że wykorzystają tę szansę i będą rozwijać dalej swoje zamiłowanie do pracy naukowej.
Tekst: Zofia Szlemp, klasa 2c