Dzień 15 czerwca 2016 r. klasa 1F przywitała tanecznym krokiem. W odpowiedzi na inicjatywę Parlamentu Uczniowskiego uczniowie tej klasy przygotowali kolejną edycję Dnia Tańca w Koperniku. Na dobry początek imprezy uczniowie 1F, przy brawurowym wsparciu swojej wychowawczyni, pani Wioletty Szerszeń, w pięciominutowym układzie przedstawili ewolucję tańca. Ich energia i zaangażowanie rozbudziły całą szkołę.
Po gromkich brawach rozpoczął się konkurs dla klas pierwszych i drugich. W jury zasiedli: pani wicedyrektor Jolanta Tonkiewicz, opiekunka Parlamentu Uczniowskiego - pani Monika Bieszczak, przedstawiciel Katedry Wychowania Fizycznego - pan Sławomir Mocek oraz Aleksandra Pniewska z kl. 2F - przedstawicielka Parlamentu Uczniowskiego.
Każda z klas biorących udział w konkursie wybrała sobie dowolny rodzaj tańca. Skład grupy tanecznej musiał wynosić co najmniej 5 osób. Przedstawione zostały różne style taneczne, a zaangażowanie występujących było tak duże, że jurorzy nie mieli łatwego zadania przy wyborze zwycięskiej trójki klas. Ostatecznie postanowiono trzecie miejsce przyznać klasie 1B za taniec w oryginalnym stylu „optycznym”, czyli opartym na wizualnych trickach z wykorzystaniem czarnych i białych rajstop. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 2E z pomysłową interpretacją tańca z filmu „Grek Zorba”. Pierwsze miejsce na podium zajęła klasa 2G z precyzyjnie przygotowanym układem i strojami w stylu Bollywood. Aplauz publiczności przy ich występie na bis był na pewno potwierdzeniem słuszności tego werdyktu! Zdjęcia: Patrycja Fortecka z kl. 2a