Termin Zajęcia
Umówienie
telefoniczne PUNKT KONSULTACYJNY DLA RODZICÓW i MŁODZIEŻY
Spotkania indywidualne i rodzinne - dotyczące różnych trudności i problemów młodzieży oraz rodziców nastolatków. Na godzinę spotkania prosimy umówić się telefonicznie w biurze pod
tel. 65 5297494 , kom. 601564336 lub mailem na adres: nasza@alternatywa.leszno.pl
Uwaga: Możliwe jest umówienie konsultacji na wybrany dzień tygodnia - po uzgodnieniu telefonicznym.
Poniedziałek

16.30-18.30 GRUPA TWÓRCZEGO ROZWOJU - „GITARA I JA”
Jeśli chcesz nauczyć się gry na gitarze lub doskonalić swoje umiejętności gry- zapraszamy!!! Zabierz swój instrument i przyłącz się do nas.
Jeśli nie posiadasz własnej gitary- użyczymy.
Poniedziałek

18.00-21.00 I GRUPA „POZNAJ SIEBIE”
Podczas zajęć poznasz swoje mocne strony, a także dowiesz się jak osiągnąć sukcesy i być zadowolonym z życia. Nauczysz się rozwiązywać konflikty i radzić sobie z różnymi trudnościami. Poznasz techniki radzenia sobie ze stresem, techniki odmawiania, nauczysz się autoprezentacji oraz sposobów jak realizować swoje marzenia akceptując siebie. W godz. 18.00-20.00 - praca w grupie, w godz. 20.00-21.00 - praca w podgrupach.

Wtorek

16.00-18.00
GRUPA PARATEATRALNA
Dla wszystkich osób, które pragną wyrazić siebie przez ruch, gest, mimikę... Zapraszamy na zajęcia alternatywnej formy teatralnej- prateatru, która jest formą wyzwolenia emocji, rozwijającą spontaniczność i zdolność twórczego myślenia. W czasie zajęć przygotowujemy happeningi, etiudy, które będą prezentowane podczas różnych imprez, spektakli itp.
Wtorek
18.00-21.00 II GRUPA „POZNAJ SIEBIE”
Podczas zajęć poznasz swoje mocne strony, a także dowiesz się jak osiągnąć sukcesy i być zadowolonym z życia. Nauczysz się rozwiązywać konflikty i radzić sobie z różnymi trudnościami. Poznasz techniki radzenia sobie ze stresem, techniki odmawiania, nauczysz się autoprezentacji oraz sposobów jak realizować swoje marzenia akceptując siebie. W godz. 18.00-20.00 - praca w grupie, w godz. 20.00-21.00 - praca w podgrupach.


Środa
17.00-20.00
GRUPA TWÓRCZEGO ROZWOJU O PROFILU KUGLARSKIM/ FIRE SHOW
Podczas zajęć masz okazję poznać podstawy i nauczyć się żonglowania piłkami, maczugami, obręczami; poznasz tricki na takich sprzętach jak diabolo, flower stick, poi. Możesz uczestniczyć w zajęciach Fire show- tańca z ogniem i występować
w niesamowitych spektaklach ogniowych.( obejrzyj pokazy na facebooku)
Czwartek
18.30.-20.30
GRUPA TWÓRCZEGO ROZWOJU O PROFILU BĘBNIARSKIM „SOUND OF THE NATURE” TRWA NABÓR
Jeśli chcesz poznać nietypowe instrumenty afrykańskie tj. djembe, posłuchać ich brzmienia, nauczyć się grać- zostań uczestnikiem naszych zajęć! Przyjdź, zarazimy Cię pasją do muzyki etnicznej oraz kultury afrykańskiej. Żeby zapisać się , przyjdź lub zadzwoń – 65 5297494, 697983437 w godz. 8.00 – 15.00, wyślij maila, napisz na facebooku.
Co dwa tygodnie
Czwartki
17.30.-20.00
POPOŁUDNIE Z GRAMI, nie tylko planszowymi
Poznaj alternatywę dla gier komputerowych. Organizujemy popołudnie z grami „Le Havre”, „Power Grid” „Neuroshima Hex” oraz inne (w tym karciane). Pograj w gry, które cieszą się niezwykłą popularnością i łączą w sobie elementy zabawy, współpracę i strategię. Zajęcia zaczynamy od 15.09.2016
Piątek
16.30-18.30 JIU - JITSU - SZTUKA WALKI i SAMOOBRONY
JIU- JITSU / KRAV MAGA to sztuka walki, izraelski system samoobrony i walki wręcz. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Jiu - jitsu nie jest sportem, ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa. Podstawowym celem zajęć jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.
Aktualne terminy spotkań podane będą na stronie internetowej placówki GRUPA SURVIVALOWO –WSPINACZKOWA „SZKOŁA PRZETRWANIA” – WARSZTATY DLA UCZESTNIKOW GRUP
Jak przetrwać w ekstremalnych warunkach? W programie teoria i praktyka poruszaniu się w terenie na orientację, zajęcia wspinaczkowe, udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, sprawdzeniu własnej kondycji w dziewiczym terenie, chodzenie po bagnach (wakacje) i wiele innych.
Uwaga!!!
WOLONTARIAT Chcesz zrobić w życiu coś dobrego dla innych, masz twórcze pomysły, chciałbyś prowadzić swoja grupę - to znaczy, że dobrze trafiłeś. Wolontariusze prowadzą zajęcia, biorą udział w organizowaniu i prowadzeniu imprez, akcji charytatywnych, pomocowych oraz udzielają korepetycji. Zapraszamy także do grupy WOLONTARIUSZY pomagających w nauce osobom w wieku 13-20 lat. Jeśli łatwo przychodzi Ci nauka i chcesz pomóc innym w nauce różnych przedmiotów –ZAPRASZAMY! Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z biurem.