17 Października 2016 roku, uczennice i uczniowie z klasy IIIB wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta razem z ich wychowawczynią p. Iwoną Rakowską i p. Iwona Ratajewską. Po długiej, acz przyjemnej i wygodnej podróży pociągiem dotarliśmy do Gdańska.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy okolice ulicy Długiej z przewodniczką. Dowiedzieliśmy się o historii i zabudowie Gdańska, o wyglądzie fortyfikacji obronnych oraz zwiedziliśmy kościół św. Jana, z renesansowym ołtarzem głównym z przełomu XVI i XVII wieku, a także Bazylikę Mariacką. Wieczorem wybraliśmy się na spacer po gdańskiej Starówce.

Kolejny dzień poświęciliśmy na wizytę w Gdańsku Oliwie, gdzie odwiedziliśmy park oraz Archikatedrę Oliwską, gdzie mieliśmy przyjemność wysłuchać 20 minutowej prezentacji organów, co u wielu osób wywołąło zachwyt. Po zwiedzeniu i pożegnaniu naszej przewodniczki wybraliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po słynnym Monciaku i molo. Następnie udaliśmy się do Strefy Zoltar w Gdyni, gdzie jest możliwość gry w laserowy paintball. Podzieleni na 4 drużyny stoczyliśmy zacięte walki, które pozwoliły zweryfikować naszą współpracę po ponad 2 latach wspólnie spędzonego czasu. Bardzo zmęczeni udaliśmy się do Jumpcity, gdzie mieliśmy okazję poskakać na różnych trampolinach. Godzina skakania spowodowała jeszcze większe zmęczenie, dlatego powrót do Gdańska upłynął prawie w absolutnej ciszy, ponieważ każdy chciał odpocząć.

W środę wybraliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności. Wizyta w centrum okazała się bardzo kształcąca, ponieważ pozwoliła nam przenieść się na chwilę do czasów Polski Ludowej. Po zwiedzeniu Centrum i przejściu na taras widokowy wróciliśmy do hotelu, a następnie przeszliśmy na dworzec kolejowy. Była to nasza ostatnia wycieczka, którą każdy będzie wspominać bardzo miło. :)Tekst: Jacek Zarzecki
Zdjęcia: Klaudia Klimaszewska
, Marta Wawrzyniak