Dnia 20.09 o godz 7:00 klasa 3e razem z p. Bogną Spychalską i p. Maciejem Kostrowskim wyruszyła pociągiem w podróż do Krakowa. Po około 5 godzinach komfortowej jazdy , rozpoczęliśmy realizację planu wycieczki stworzonego przez jej organizatorów: Mikołaja Adamskiego i Kamila Sikorę. Na początek zaserwowano nam wiele fascynujących informacji na temat historii awiacji w Muzeum Lotnictwa. Największą atrakcją tego dnia jednak okazały się Escape Rooms - pokoje ucieczki, w których podzieleni na grupy uczniowie musieli współpracować nad rozwiązaniem zagadek , aby wydostać się z pomieszczeń, w których byli uwięzieni.

Drugiego dnia udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Naszym pierwszym przystankiem był Zamek Królewski na Wawelu, w pobliżu którego znajdował się nasz hostel. Będąc na zamku weszliśmy do Katedry pw. św. Stanisława i św. Wacława. Obejrzawszy bogato zdobione wnętrze wspięliśmy się na katedralną wieżę w celu obejrzenia słynnego Dzwonu Zygmunta. Na koniec zwiedziliśmy Groby Królewskie i przeszliśmy się po dziedzińcu. Po wyjściu z Wawelu przebyliśmy Trasę Uniwerytecką oraz udaliśmy na Rynek Główny. Tam obejrzeliśmy Kościół Mariacki. Szczególne wrażenie na grupie wywarł główny ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Po wyjściu z katedry obejrzeliśmy wystawę Dzieje Rynku Głównego w Krakowie i kościoła św. Wojciecha umiejscowioną w podziemiach kościółka . Po obejrzeniu wystawy czekało nas kolejne zejście do podziemi, tym razem było to krótkiej Muzeum Podziemi Rynku Krakowskiego. Tam, na 4000m2 mieliśmy możliwość przeniesienia się w czasie i zapoznaniem się z dziejami średniowiecznego Krakowa. Ciekawe eksponaty, interaktywne wystawy, realistyczne odgłosy gwaru ulicznego,rekonstrukcje osad, hologramy, projekcje filmów to elementy, które sprawiły, że muzeum i wystawa Śladem europejskiej tożsamości Krakowa były niezwykłym, interesującym przeżyciem . Jednakże punktem kulminacyjnym dnia była wizyta w domu strachów - Lost Souls Alley. Ta atrakcja, jeżąca włos na głowie, mimo wszystko sprawiła ogromną frajdę uczestnikom wycieczki . Wciąż podekscytowani, udaliśmy się w stronę Kazimierza, nocne zwiedzanie którego było ostatnią atrakcją tego dnia.

Ostatniego dnia udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie mieliśmy okazję przekonać się jak prawa fizyki wpływają na nasze życie. Okazało się że była to dla uczniów niesamowita zabawa. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Z żalem opuściliśmy Kraków zdając sobie sprawę z tego , że to już ostatnia wycieczka naszej wspaniałej klasy. I choć podróż powrotna przedłużyła z powodu opóźnienia pociągu , nie zepsuło to naszych świetnych humorów i zadowoleni wróciliśmy do domów.

Opracował : Krzysztof Pawliński, Kornel Pazoła kl. 3E
Zdjęcia : Kacper Nitecki 3e