Juz po raz siódmy zespół nauczycieli języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie zaprasza uczniów gimnazjów do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego „JUNIOR ENGLISH COMBAT”. Patronat nad konkursem sprawują: Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Lingwistyki Stosowanej PWSZ w Lesznie oraz wydawnictwo Oxford University Press. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydenta Miasta Leszna.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego, zachęcanie do poszerzania wiedzy i umiejętności językowych oraz zdobywania wiadomości na temat kultury, historii i geografii krajów angielskiego obszaru językowego. W ramach pozytywnej rywalizacji uczniowie mogą zaprezentować nie tylko swoja wiedzę, ale także podzielić się swoimi szerokimi zainteresowaniami, ciekawością świata i umiejętnościami prowadzenia dyskusji. Konkurs pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów oraz odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.

Miłośnicy języka angielskiego mogą zgłaszać chęć udziału w VII Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego JUNIOR ENGLISH COMBAT w szkołach macierzystych do 08 stycznia 2017r. Szkolne Komisje Konkursowe przeprowadzą etap szkolny do 19 lutego 2017r. A 03 marca 2017r. zapraszamy przedstawicieli każdej zgłoszonej szkoły do „Kopernika” na wielki finał. Na finalistów czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu.


ZAPRASZAMY!


Pliki do pobrania:
junior_2017_regulamin...pdf