VII edycja Miejskiego Konkursu Językowego pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna odbyła się pod hasłem „Leszno na scenie”. W konkursie rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych miasta Leszna. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego objętych programem szkolnym i zdobytej przez uczniów poza szkołą, ze szczególnym uwzględnieniem wiadomości krajo- i kulturoznawczych. Materiał dodatkowy, który został uwzględniony zarówno na teście, jak i w zadaniach w części ustnej, obejmował zagadnienia związane z różnymi wydarzeniami kulturalnymi, które mają miejsce na terenie naszego miasta, np. Szlifowanie bruku, Dni Leszna, Powrót króla, Leszno czuje bluesa, Leszno barok plus, Małe konfrontacje, Mażoretki Orkiestry Dętej Leszna, Dzień Europy, Piknik szybowcowy, konkurs „Rozwiń skrzydła”, przedstawienia teatralne w leszczyńskim teatrze oraz słownictwo związane z występami scenicznymi.

W dniu 02.03.2017 odbył się etap pisemny VII Miejskiego Konkursu Językowego pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Do finału zakwalifikowali się:

j. angielski:
Jan Jeske, kl. 2b
Liliana Miler, kl. 2b
Kacper Potok, kl. 2e

j. niemiecki:
Mateusz Wiśniewski, kl. 3b
Konrad Konopa, kl. 2b
Łukasz Świątek, kl. 2b

j. hiszpański:

Katarzyna Pietrowska, kl. 3b


W dniu 09 marca 2017 w Ratuszu odbył się finał konkursu - część ustna.

Laureatami konkursu zostali:

Liliana Miler, kl. 2b – I miejsce – kategoria język angielski, klasy językowe
Konrad Konopa, kl. 3b – II miejsce – kategoria język niemiecki, klasy niejęzykowe
Mateusz Wiśniewski, kl. 2B – III miejsce – kategoria język niemiecki, klasy językowe

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk wiceprezydenta miasta Leszna, p. Piotra Jóźwiaka oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, p. Krystiana Maćkowiaka.

GRATULUJEMY!