W sobotę 8 kwietnia 2017 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się Drzwi Otwarte dla Gimnazjalistów. Rozpoczęły się o godzinie 10:00 tradycyjnie w auli szkoły, gdzie licznie przybyłym uczniom gimnazjów i ich opiekunom przedstawiony został film promujący Kopernika. Przedstawiał on spacer po szkole i doskonale wprowadzał w klimat II LO.

Wszystkich zebranych w auli powitali Marta Wawrzyniak z kl. 3b i Jakub Wrocławski z kl. 3g. Następnie pani dyrektor Krystyna Łasowska przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły oraz proponowane profile klas. Goście obejrzeć mogli występy taneczne i wokalne uczniów Kopenika, w tym pokaz grupy cheerleaderek, zaprezentowany podczas tegorocznego Dnia Kultury Amerykańskiej, pokaz hip-hopu oraz układ choreograficzny na stepach. Ponadto zaprezentował się szkolny zespół The Kopernix, który zapewnił oprawę muzyczną przed i po części oficjalnej.

Marcin Łuczak, uczeń kl. 3f, wcielił się w postać Mikołaja Kopernika i chętnie pozował do zdjęć na specjalnie do tego przygotowanej ściance. W narożniku auli stworzone zostało mini-kino Kopernika, w którym wyświetlane były filmy dokumentujące wydarzenia z życia szkoły. W holu szkoły ustawione były specjalne stanowiska, poświęcone między innymi programowi Matury Międzynarodowej, szkolnej grupie wolontariatu, Parlamentowi Uczniowskiemu, projektom, w których biorą udział nasi uczniowie oraz kołom zainteresowań. Gimnazjaliści mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o realizowanych w Koperniku inicjatywach, lecz także zadać obecnym na stoiskach uczniom wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące codzienności ucznia II LO.

Po części informacyjno-artystycznej gimnazjaliści mieli możliwość udania się do poszczególnych sal lekcyjnych i bliższego zapoznania z interesującymi ich profilami klas. Specjalnie w tym celu przygotowane zostały prezentacje multimedialne oraz pokazy doświadczalne z biologii i chemii.

Zdjęcia: Mikołaj Bensdorff kl.2e