2 marca 2018 w „Koperniku” odbył się finał VIII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego JUNIOR ENGLISH COMBAT. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Leszna, Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wydawnictwo Oxford University Press.

W finale konkursu spotkali się reprezentanci gimnazjów z Leszna, Gostynia, Rawicza, Góry, Rydzyny, Drobnina, Kąkolewa, Bojanowa i Wąsosza. Reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisje szkolne w macierzystych szkołach w styczniu. Dwoje najlepszych uczniów z danej szkoły kwalifikowało się do finału, który odbył się w „Koperniku”.

W dniu finału gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a nauczyciele spotkali się z panią Hanną Stawińską, przedstawicielką wydawnictwa Oxford.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście zmagania językowe: najpierw test, który wyłonił sześcioro najlepszych uczniów, a następnie ustny finał.

Laureatami VIII edycji konkursu zostali:

1. Borys Cieszyński, Gimnazjum nr 4 w Lesznie
2. Martyna Kmiecik, Gimnazjum nr 4 w Lesznie
3. Wiktor Polus, Gimnazjum nr 1 (SP nr 3) w Lesznie
4. Kacper Krupa, Gimnazjum nr 1 (SP nr 4) w Rawiczu
5. Oliwia Biernaczyk, Gimnazjum nr 8 (SP nr 12) w Lesznie
6. Olga Żabicka, Zespół Szkół w Kąkolewie


Dyplomy i nagrody, sponsorowane przez Towarzystwo Przyjaciół II LO wręczył wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie pan Tomasz Kopydłowski. Laureaci otrzymali również z rąk pani Jolanty Perczak zaświadczenia, które zwalniają ze sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klasy wstępnej pre-IB i klas dwujęzycznych.

Ósma edycja konkursu JUNIOR ENGLISH COMBAT potwierdziła wysoki poziom umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego gimnazjalistów z Leszna i regionu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.