W sobotę 14 kwietnia 2018 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się Drzwi Otwarte dla Gimnazjalistów. Rozpoczęły się o godzinie 10:00 tradycyjnie w auli szkoły, gdzie licznie przybyłym uczniom gimnazjów i ich opiekunom przedstawiony został film promujący Kopernika. Przedstawiał on szkołę i doskonale wprowadzał w klimat II LO.
W części oficjalnej wszystkich gości zebranych w auli powitali Kinga Markowiak z kl. 2a i Kacper Tobółka z kl. 2e. Następnie pani dyrektor Krystyna Łasowska przedstawiła pokrótce ofertę edukacyjną szkoły, jej sukcesy oraz proponowane profile klas. Goście obejrzeć mogli występy taneczne i wokalne uczniów Kopenika, w tym pokaz grupy Funky Flava oraz autorską piosenkę w klimacie hip-hopu o tematyce matematycznej, brawurowo wykonaną przez uczniów klasy Matury Międzynarodowej podczas tegorocznego Dnia Liczby Pi. Ponadto zaprezentował się szkolny zespół The Kopernix, w składzie wzmocnionym przez nauczycieli II LO, który zapewnił oprawę muzyczną przed, w trakcie i po części oficjalnej.
Wojciech Wawrzyniak, uczeń kl. 2f, wcielił się w postać Mikołaja Kopernika i chętnie pozował do zdjęć na specjalnie do tego przygotowanej ściance. W holu szkoły ustawione były specjalne stanowiska, poświęcone między innymi programowi Matury Międzynarodowej, szkolnej grupie wolontariatu, Parlamentowi Uczniowskiemu, projektom, w których biorą udział nasi uczniowie oraz kołom zainteresowań. Gimnazjaliści mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o realizowanych w Koperniku inicjatywach, lecz także zadać obecnym na stoiskach uczniom wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące codzienności ucznia II LO.
Po części informacyjno-artystycznej gimnazjaliści mieli możliwość udania się do poszczególnych sal lekcyjnych i bliższego zapoznania z interesującymi ich profilami klas. Specjalnie w tym celu przygotowane zostały prezentacje multimedialne, a także pokazy doświadczalne z biologii, chemii oraz szkolnego koła robotyki.
Wszystkie te atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i mamy nadzieję, że zachęciły ich do podjęcia nauki w Koperniku.
Zdjęcia: Olivia Turbańska z kl. 2b2 p. Jarosław Łukaszewski