8 maja 2018 r. grupa uczniów kl. 2e miała okazję poznać tajniki zawodu konstruktora, architekta i instalatora w biurze projektowym „Imerco” w Poznaniu dzięki uprzejmości i z inicjatywy kierownika biura, pana Tomasza Szymkowiaka.

Już na samym progu młodzież z Kopernika została bardzo gościnnie przyjęta. Spotkanie rozpoczął pan Tomasz Szymkowiak. Powiedział kilka słów wstępu w towarzystwie pani architekt oraz pana inżyniera konstruktora, którzy nie tylko podzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami odnośnie przebytych studiów na politechnice, ale również przedstawili uroki pracy w biurze projektowym. Nie zrezygnowali z pokazania uczniom kilku projektów i uświadomienia różnicy pomiędzy projektem architektonicznym, a przykładowo konstrukcyjnym. Gospodarze wspomnieli również o bardzo ważnej roli, jaką odgrywa nie tylko sama wiedza, czy umiejętności, ale pokora, opanowanie oraz umiejętność rozmowy z często niezdecydowanym, bądź nerwowym klientem - w skrócie mówiąc psychologia biznesu.

Uczniowie mogli zadawać wszelakie pytania, które ich nurtowały i za każdym razem dostawali rozbudowaną i pełną życiowych, a czasami nawet zabawnych anegdotek, odpowiedź. Poprzez rozmowę prowadzoną w sposób bardzo luźny, niezobowiązujący i zrozumiały pracownicy biura sprawili, że większość z osób uczestniczących w spotkaniu utwierdziła się w przekonaniu o słusznym wyborze drogi zawodowej. Z pewnością nie był to stracony czas jakże cennej dla uczniów majówki :)

Relacja Aleksandry Łoś z kl. 2e