W piątek 23 marca 2018 r. klasa 1A zorganizowała w II LO Pierwszy Dzień Wiosny. Jako, iż klasa 1A to klasa humanistyczno-prawna, można było spodziewać się przedstawienia związanego z naukami humanistycznymi. I tak było.

Piosenka "Kolorowy wiatr" w wykonaniu Weroniki Błażejewskiej rozpoczęła główną cześć obchodów Pierwszego Dnia Wiosny i wprowadziła społeczność szkolną w miły nastrój, choć pogoda nie pomagała (było tak ciepło, że ledwo można było usiedzieć w auli szkolnej).
Apel, który przygotowali uczniowie klasy 1A, opowiadał historię dwójki ludzi: zapracowanej, mocno stąpającej po ziemi kobiecie (Tamara Kotlińska) i o rozmarzonym artyście, małżonku kobiety (Bartosz Glapiak), który postanowił udowodnić kobiecie, że artysta też może dokonać rzeczy wielkich. Kluczowym punktem przedstawienia był pokaz mody, w którym to klasa zaprezentowała pomysły na wiosenne outfity wzorowane na bóstwach związanych z wiosną lub naturą. Przedstawione bóstwa pochodziły z mitologii słowiańskiej, celtyckiej, germańskiej i nordyckiej.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny zakończono wręczeniem nagrody za Najpiękniejszą Marzannę klasie 2E, która zgłosiła swoją Marzannę jako jedna z dwóch (w konkursie brały udział klasa 1B2 i 2E).

Dodatkowo klasa poprosiła, aby uczniowie II LO ubrali się tego dnia na kolorowo. Niedopuszczalne były kolory ciemne, czyli czarny (i jego wszystkie odcienie) oraz szary.
Na koniec uczniowie podziękowali wszystkim za uczestnictwo w apelu i życzyli radosnej wiosny.

Tekst: Tamara Kotlińska
Zdjęcia: Olivia Turbańska kl. 2b2