Jest to oficjalne, międzynarodowe wydarzenie, którego ideą jest promocja bogactwa kulturowego Europy oraz zachęcenie do nauki języków obcych.

Zaangażowanie całej społeczności szkolnej w przygotowanie i zorganizowanie obchodów tego dnia było naprawdę niesamowite. Na szkolnym korytarzu znajdowały się stoiska, gdzie można było lepiej poznać kraje Europy i języki europejskie m.in. angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, których można uczyć się właśnie w Koperniku. Przygotowane przez pierwszoklasistów dekoracje - plakaty przedstawiające różnorodność językową i pomalowane, tematyczne koszulki zdobiły szkolny korytarz. Nawet na twarzach uczniów można było zobaczyć namalowane zagraniczne flagi!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stoły zastawione tradycyjnym jedzeniem poszczególnych krajów przygotowane przez klasy trzecie gimnazjum. Można było skosztować tradycyjnej włoskiej pizzy, świeżej greckiej sałatki, pysznej hiszpańskiej tortilli i wielu innych przysmaków.
Oczywiście nie brakowało ciast i innych słodkości - odpowiadanie na pytania i zagadki dotyczące języków państw europejskich przygotowane przez uczniów klas drugich liceum umożliwiało otrzymanie tych pysznych nagród.

Świętowanie zakończyło się pomyślnie, Europejski Dzień Języków Obcych pozwolił lepiej poznać zagraniczne kultury i języki w przyjemnej i kreatywnej formie.

Kornelia Kowalik 2b2