15 listopada 2018R., w „Koperniku” odbyła się kolejna edycja szkolnej dyskoteki „Oldies”. Tym razem przenieśliśmy się do lat 80-tych poprzedniego wieku. Zorganizowaniem imprezy zajmowały się klasy 2b1 i 2b2 z pomocą wychowawczyń pani Magdaleny Pacholczyk i pani Iwony Rakowskiej. Uczniowie samodzielnie udekorowali aulę w stylu popowym oraz rockowym nawiązując do wspomnianej dekady, zadbali również o oprawę muzyczną i artystyczną oraz poprowadzenie całego wydarzenia.

Oprócz niezapomnianej zabawy w rytmie największych przebojów uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach, takich jak "Jaka to melodia?”, czy też zmierzyć się w pojedynku o miano najlepszego kostiumu wieczoru. Odbyły się również występy taneczne wokalne w wykonaniu uczennic z klas IB. Szampańska zabawa zakończyła się podziękowaniami dla pań nauczycielek oraz wspólnym odśpiewaniem piosenki "W domach z betonu”.

Tegoroczne "Oldies” było jedyne w swoim rodzaju, również z powodu pobitego rekordu frekwencji, który wyniósł ponad 360 osób. Warto wspomnieć, że dyskoteka była również imprezą charytatywną – zbieraliśmy środki higieniczne i czystości dla seniorów. Za pieniądze zebrane z biletów zostaną zakupione ciśnieniomierze dla oddziału chirurgii leszczyńskiego szpitala.Tekst: Wiktoria Jaźwińska, kl. 2b2
Zdjęcia: Weronika Cyprian, Nina Polak, Aleksandra Kaczmarek, Szymon Jędrzychowski, Maciej Woś