W piątek 30 listopada 2018r. uczennice i uczniowie klasy 2B2 wraz z wychowawczynią p. Iwoną Rakowską oraz p. Wiesławą Kubicą pojechali do Wrocławia. Celem wycieczki była wizyta w teatrze na anglojęzycznym przedstawianiu ,,Pygmalion” na podstawie sztuki irlandzkiego dramaturga Georga Bernarda Shaw wystawianym przez TNT Theatre Britain.

Punktem wyjścia dla ukazanej historii był grecki mit o rzeźbiarzu, który zakochał się w stworzonym przez siebie posągu kobiety idealnej. Wiele stuleci później, Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu sześciu miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym zabiera ją na bal do Pałacu Buckingham. W sztuce było mnóstwo zwrotów akcji i skomplikowanych sytuacji, a także okazji i do śmiechu i do refleksji.

Przedstawienie bardzo zainteresowało grupę, było ciekawe oraz stanowiło sposobność do posłuchania, jak po angielsku mówią native speakerzy, przez co wyjazd miał zarówno charakter kulturalny, jak i edukacyjny.

Tekst: Wiktoria Jaźwińska, kl. 2b2

 

#teatr #wyjazdydoteatru

 Galeria zdjęć: