Reprezentanci leszczyńskich szkół ponadpodstawowych zaprezentowali swoją ogromną wiedzę w zakresie zwycięskiego powstania. Konkurs poprowadził nauczyciel II LO w Lesznie pan Krzysztof Handke wraz z uczniem klasy 2e Michałem Gaumerem.
W rywalizacji najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie w składzie: Artur Gil i Marcin Konik, opiekunem zwycięzców jest pani Danuta Stępniewska, odebrali oni nagrody z rąk dyrektora CDN w Lesznie pana Pawła Borowskiego. Całej trójce serdecznie gratulujemy.
Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wiedzą z zakresu tego tak ważnego wydarzenia w historii naszego regionu i również otrzymali nagrody z rąk dyrektor II LO w Lesznie pani Krystyny Łasowskiej i dyrektor Archiwum Państwowego w Lesznie pani Elżbiety Olender.
Dodatkowym prezentem dla dyrektorów okolicznych szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich były flagi powstańcze.Na pewno się przydadzą.
Gratulacje należą się wszystkim: organizatorom, uczestnikom i ich nauczycielom, tym którzy przygotowali i poprowadzili konkurs, jury, fundatorom nagród.