W piątek, 8 lutego 2019 r. w „Koperniku” odbyły się połowinki zorganizowane przez uczennice i uczniów klas drugich. Zabawa rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor Krystyny Łasowskiej, która między innymi życzyła nam trafnych decyzji i wygranych na ruletce losu.

Ponad dwustu drugoklasistów wraz z dyrekcją i wychowawcami gościło na zabawie u Wielkiego Gatsbiego. Wydarzenie utrzymane było w klimacie lat dwudziestych poprzedniego wieku. Aula naszej szkoły, przy pomocy przepięknych dekoracji, na jeden dzień stała się kasynem, w którym dominowały czerwień, czerń i oczywiście złoto.

Oprócz szampańskiej zabawy na parkiecie, uczniowie podziwiali część artystyczną przygotowaną przez klasę 2B. W rolę prowadzących wcielili się Ada Neczyńska i Adam Kucharski, a wspomnianą część artystyczną otworzył występ Marii Piaseckiej, która przepięknie wykonała piosenkę ,,Fever” Elvisa Presleya. Następnie swój taniec, do muzyki w rytmach popularnego sto lat temu charlstona, zaprezentowały Laura Dolata (2B2), Maria Nawrocka (2F) oraz Magdalena Huzar (2C). Wszyscy byli pod wrażeniem energii i umiejętności dziewczyn. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym obejrzeli również filmik przygotowany przez klasę 2B oraz podziwiali koncert zespołu, w którym z gościnnym udziałem Mieszko Jankowskiego - bas (ILO Rawicz) i Adama Ziegera - perkusja (IIILO Leszno), zaśpiewały Dąbrówka Talarczyk i Helena Hermanowicz (2B2). Zespół wykonał piosenki: ,,Zombie”, ,,Seven Nation Army” i ,,Paranoid”. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ten wieczór z pewnością należał do udanych, był pełen wspaniałej zabawy i uśmiechów. Uczniowie wraz z wychowawcami zdecydowanie na długo zapamiętają zabawę u Wielkiego Gatsbiego w połowie swojej licealnej przygody. Do matury jeszcze 446 dni!

Tekst: Wiktoria Jaźwińska, kl. 2b2

Zdjęcia: Olivia Turbańska kl.3b2Galeria zdjęć: