1 marca 2019 w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał IX Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego JUNIOR ENGLISH COMBAT.

W finale konkursu spotkali się reprezentanci szkół podstawowych nr 1, 3, 5, 9 i 12 w Lesznie, oraz szkół w Gostyniu, Górze, Rawiczu, Rydzynie, Bojanowie, Buczu, Poniecu, Golinie Wielkiej, Kościanie, Czerninie, Mochach, Wąsoszu, Świerczynie i Kąkolewie oraz Gimnazjum nr 4 w Lesznie. Reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisje szkolne w macierzystych szkołach w styczniu i lutym. Dwoje najlepszych uczniów z danej szkoły kwalifikowało się do finału, który odbył się w „Koperniku”.

W dniu finału uczennice i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a nauczyciele spotkali się z panią Moniką Czekalską, która poprowadziła warsztaty o najnowszych trendach w nauczaniu języka angielskiegoNajwięcej emocji wzbudziły oczywiście zmagania językowe: najpierw test, który wyłonił sześcioro najlepszych uczniów, a następnie część ustna, który wyłoniła następującą kolejność laureatów:

w kategorii klas gimnazjalnych:

  1. Oliwia Szymlet, Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie
  2. Magdalena Osiejewska, Gimnazjum nr 4 w Lesznie
  3. Szymon Ptaszyk, Szkoła Podstawowa w Rydzynie

w kategorii szkół podstawowych:

  1. Nina Żalik, Zespół Szkół w Kąkolewie
  2. Helena Rozynek, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
  3. Mateusz Padula, Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie

 

Dyplomy i nagrody, sponsorowane przez Towarzystwo Przyjaciół II LO oraz Wydział Anglistyki UAM, wręczyła pani Krystyna Łasowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie. Laureaci otrzymali również z rąk pani Jolanty Perczak zaświadczenia, które zwalniają ze sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klasy wstępnej pre-IB.

 

Dziewiąta edycja konkursu JUNIOR ENGLISH COMBAT potwierdziła wysoki poziom umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego uczennic i uczniów z Leszna i regionu, a także chęć i zaangażowanie nauczycieli do przygotowywania uczniów do udziału w konkursie. Finaliści i laureaci dali się poznać jako młodzi ludzie o szerokich zainteresowaniach, ciekawi świata, uzdolnieni językowo, a przede wszystkim chętni do podejmowania intelektualnych wyzwań. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

 

 

 

 Galeria zdjęć: