Dnia 7 marca w ramach obchodów Dnia Liczby π odbył się wielobój matematyczny, na który składały się: quiz matematyczny, bieg sztafetowy na dystansie 3,14 km, rozwiązywanie zadań zapisanych w języku obcym oraz zmagania z łamigłówkami. 
Natomiast 14 marca, w Międzynarodowym Dniu Liczby π przyszedł czas na rozstrzygnięcia.
Po zsumowaniu punktów ze wszystkich dyscyplin wieloboju matematycznego w kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyła klasa 3a.
Wśród pierwszych klas liceum sukces odniosła klasa 1f, a w kategorii klas drugich liceum pierwsze miejsce wywalczyła klasa 2a. Nagrodę dla zwycięskich klas, wyjście na bowling, ufundowała Rada Rodziców
W zadaniu, które polegało na oszacowaniu liczby skittlesów w słoiku, zwyciężył Franciszek Nowacki z klasy 3b gimnazjum, a za trafne oszacowanie właściwej liczby otrzymał w nagrodę ten właśnie słoik z 886 skittlesami.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!
Poza finałowymi rozstrzygnięciami, uczniowie uczestniczyli w wykładach matematycznych. Gościliśmy w progach naszej szkoły dr. inż. Piotra Jadwiszczaka, Prodziekana ds. studenckich Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. wykład, który wygłosił, dotyczył inżynierii w życiu codziennym. Kolejnym gościem był dr Bartłomiej Bzdęga, wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego wykład dotyczył między innymi trójkątów magicznych i szczególnych zależności między nimi.
Serdecznie DZIĘKUJEMY Panom za zaangażowanie i ciekawe wykłady, klasom o profilu matematyczno-fizycznym – 1e i 2e – za pomoc w organizacji wieloboju matematycznego, a klasie o profilu matematyczno-geograficznym – 1f, za pyszne π- wypieki. Bez Waszej pomocy organizacja tego Święta Matematycznego nie byłaby możliwa. 
A przede wszystkim dziękujemy za organizację i opiekę nauczycielom matematyki paniom: Monice Brambor, Wioletcie Szerszeń, Grażynie Przybylskiej, Paulinie Jendraszyk oraz panom; Przemysławowi Borowiakowi i Marcinowi Borowiakowi.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Kolejne obchody już…. za rok.Galeria zdjęć: