Kolejną osobą, która postanowiła wystawić swoje prace w Galerii Szkolnej jest Marta Jakubowska z klasy 3b2. Rysunek towarzyszył Marcie już od najmłodszych lat, dlatego trudno jest jej powiedzieć, od kiedy zaczęła traktować to jako swoje hobby. Tworzenie sztuki jest dla niej przede wszystkim miłą odskocznią od codzienności, dlatego w te wakacje postawiła na rozwój swoich umiejętności artystycznych (niektóre prace z kursów znajdują się właśnie na wystawie). W ramach nauki ćwiczy podstawy rysowania brył, cieni i perspektywy, a w wolnym czasie tworzy projekty dla siebie, które na dzień dzisiejszy trafiają do szuflady.
Ulubionym medium Marty jest na razie ołówek, ale tworzy prace używając także kredek, akwareli i akryli, a czasami sięga nawet do programu graficznego.
Nie zamierza studiować kierunków artystycznych, ponieważ rysunek traktuje jako pasję i sposób na zrelaksowanie się, a nie jako pracę, którą musi wykonać przed wyznaczonym terminem.
Chociaż w trakcie roku szkolnego jest ciężko, zawsze stara się zagospodarować czas na stworzenie czegoś nowego w szkicowniku, czego rezultaty możemy podziwiać w Galerii Szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia!

 Galeria zdjęć: