28 lutego 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbył się finał X Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych JUNIOR ENGLISH COMBAT, który został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Leszna.

W finale konkursu spotkali się reprezentanci szkół podstawowych nr 3, 4, 5, 7, 9, 12 i 13 w Lesznie, oraz szkół w Górze, Rawiczu, Rydzynie, Dąbczu, Bojanowie, Starym Bojanowie, Czerninie, Kościanie, Wielichowie, Łysinach, Ślubowie, Kaczkowie, Górce Duchownej oraz Kąkolewie. Reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisje szkolne w macierzystych szkołach w styczniu i lutym. Dwoje najlepszych uczniów z danej szkoły kwalifikowało się do finału, który odbył się w „Koperniku”.

W dniu finału uczennice i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a ich opiekunowie, nauczyciele języka angielskiego, spotkali się z panią Moniką Czekalską, która poprowadziała warsztaty o wykorzystaniu gier planszowych na lekcjach języka angielskiego w szkole podstawowej.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście zmagania językowe: najpierw test, który wyłonił sześcioro najlepszych uczniów, a następnie część ustna, który wyłoniła następującą kolejność laureatów:

  1. Katarzyna Kosik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
  2. Wiktoria Nadolna, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
  3. Sonia Schubert, Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie
  4. Patryk Gronowski, Szkoła Podstawowa w Czerninie
  5. Dawid Grygier, Szkoła Podstawowa w Dąbczu
  6. Bartosz Dawidziak, Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie

Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, Towarzystwo Przyjaciół II LO, Pracownię ds. Wdrażania i Wspierania Dwujęzyczności oraz Projektów przy Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, Wydział Anglistyki UAM oraz wydawnictwo Pearson wręczyła pani Krystyna Łasowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Laureaci otrzymali również z rąk pani Jolanty Perczak zaświadczenia, które zwalniają ze sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klas dwujęzycznych w II Liceum.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Zdjęcia: Zofia Osiejewska z kl.2b

 Galeria zdjęć: