W piątek 26 czerwca 2020 r. w Koperniku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020, które miało wyjątkowy przebieg z uwagi na wciąż trwającą pandemię koronawirusa.  Po ponad trzech miesiącach nauczania zdalnego, które było wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, uczniowie wrócili na jeden dzień do szkoły, aby otrzymać świadectwa i spotkać się ze swoimi wychowawcami. Z uwagi na surowe reguły reżimu sanitarnego nie można było zorganizować tradycyjnej uroczystości zakończenia roku w auli szkolnej. Każdy rocznik miał wyznaczoną godzinę, aby poszczególne klasy mogły spotkać się w salach lekcyjnych i z rąk wychowawców odebrać świadectwa.  O godzinie 9:00 swoje świadectwa odbierali uczennice i uczniowie klas pierwszych po szkole podstawowej, o 10.00 klas pierwszych po gimnazjum, a o 11.00 klas drugich. Obowiązywały maseczki, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego, czyli przepisy, do których wszyscy musieli się dostosowywać w ostatnich miesiącach.

 

Pomimo niecodziennych okoliczności pani dyrektor Krystyna Łasowska uroczyście wręczyła statutowe nagrody dla najzdolniejszych uczniów II LO. Tytuły Copernicus I ( w tym roku dwa takie tytuły, osobno dla klas po szkole podstawowej i klas po gimnazjum) i Copernicus II przyznawane są co roku uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią na danym poziomie klas. W tym roku byli to:

Dawid Kopik z kl. 1e2 ze średnią ocen 5,88 i zachowaniem wzorowym,

Wiktoria Wolniczak z kl. 1d1, ze średnią ocen 5,82 i zachowaniem wzorowym

Julia Urban z klasy 2b, ze średnią ocen 5,88 i zachowaniem wzorowym.

 

Wręczono także stypendia motywacyjne osobom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskały najwyższe wyniki w nauce oraz jedno stypendium sportowe za wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w ostatnich miesiącach, także tych jeszcze przed początkiem pandemii koronawirusa, odnieśli sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

 

Ostatniemu dniu roku szkolnego na pewno towarzyszyły mieszane uczucia – zmęczenie miesiącami izolacji od rówieśników oraz trudami nauki zdalnej, niepokój dotyczący dalszego przebiegu pandemii, a jednocześnie radość z okazji do spotkania i nadchodzących wakacji. Wszyscy na długo zapamiętamy ten rok szkolny i pozostaje mieć nadzieję, że od września będzie można wrócić do szkoły i do tradycyjnej nauki w jej murach.

 

 Galeria zdjęć: