28 marca 2023 r. uczennice i uczniowie klasy 3a i 3c udali się do Wrocławia, aby zwiedzić Multisensoryczną Wystawę IMPRESJONIŚCI. Można było na niej podziwiać prace najbardziej znanych malarzy impresjonistów, takich jak Edgar Degas, Paul Gauguin, Claude Monet, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Vincent van Gogh, Henri de Toulouse-Lautrec czy Paul Signac. Ekspozycję przygotowano w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (obok Hali Stulecia).

Wystawa pozwalała zanurzyć się w świecie obrazów i dźwięków XIX-wiecznej Europy oczami malarzy impresjonistów. Było to ekscytujące, wielozmysłowe doświadczenie, a taka innowacyjna forma przedstawiania sztuki była możliwa dzięki technologii Digital Art 360, która łączy rzeczywistość ze światem cyfrowym, umożliwiając wręcz wejście w dzieło sztuki. Zapierające dech w piersiach obrazy wyświetlane były na ogromnych ekranach w bogatym, dynamicznym pokazie światła, koloru oraz dźwięku. Klimatyczna muzyka pozwoliła przenieść się do wiosennej Francji, a narracja lektora pomagała lepiej zrozumieć obrazy, które oglądaliśmy. W tego rodzaju przestrzeni można było jednocześnie zaangażować wszystkie swoje zmysły i w wyjątkowy sposób połączyć rozrywkę z edukacją, poznając dzieła sztuki z zupełnie nowej perspektywy.

Zanim zwiedzający weszli do części multisensorycznej, mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat malarzy impresjonistów. Ta część wystawy oferowała również wierne kopie obrazów najbardziej znanych impresjonistów oraz XIX-wieczne fotografie, które uchwyciły sceny z życia artystów. Zwiedzający mogli także zrobić sobie zdjęcie w instalacji stworzonej na potrzeby tej wystawy – ogrodzie Clauda Moneta.

Multisensoryczna wystawa IMPRESJONIŚCI okazała się być ciekawym doświadczeniem – największe dzieła malarzy impresjonistów zgromadzone w jednym miejscu na wyjątkowym immersyjnym pokazie sztuki zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Wycieczkę dopełnił czas spędzony na urokliwym wrocławskim rynku i nawet nieco kapryśna zimowa aura nie popsuła uczestnikom tej przyjemności.Galeria zdjęć: