Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anny Matuszewskiej i Jagody Kaźmierczak wzięli udział w Forum Młodych Przedsiębiorców.

Wydarzenie zorganizowane było przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać historii tworzenia biznesów naszych lokalnych przedsiębiorców jak również mogli zadawać pytania: o wyzwania, life balance, czy pracować i mieć pasję czy pasję zmonetyzować i zamienić ją na pracę oraz o rady jak prowadzić własną firmę.

Spotkanie przebiegało w swobodnej atmosferze, a zaproszeni goście bardzo chętnie i otwarcie dzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami. Podkreślali, że w młodym wieku również nie wiedzieli jeszcze, którą drogę zawodową wybrać. Miejsce, w którym są teraz i osiągnęli sukces jest wynikiem otwartości i podążania za własnym głosem oraz pracy.

Ze spotkania wyłoniła się konkluzja, że warto szukać swojej drogi, podejmować ryzyko kiedy pojawi się szansa oraz próbować i się nie poddawać. Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi, a w biznesie trzeba po prostu wyciągać z nich wnioski i z determinacją działać dalej.Galeria zdjęć: