W Dniu Wolontariusza 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, odbyła się Gala Wolontariatu zorganizowana przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności.

Bezinteresowne pomaganie innym ludziom jest czymś godnym pochwały. Z tego powodu zebrani na sali wolontariusze otrzymali podziękowania za całoroczny wkład w niesieniu pomocy. Na wydarzeniu zagościli m.in. wicemarszałek Krzysztof Grabowski oraz radne Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Zofia Szalczyk i Ewa Panowicz.

Głos zabrał również Prezydent Miasta Leszna, Łukasz Borowiak, który w tym wyjątkowym dniu obchodził także dziewiątą rocznicę objęcia swojej funkcji. Wspomniał, że jego działania na rzecz miasta również rozpoczęły się od pracy w wolontariacie. Przedstawiciele Leszczyńskiego Banku Żywności podkreślali istotną role każdego wolontariusza oraz jak ważna jest ich praca w życiu codziennym każdego z nas.

Na uroczystej gali odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających zaangażowanie i poświęcony czas wolontariuszy z miasta oraz okolic. Takie Certyfikaty otrzymali również uczniowie Kopernika oraz nauczycielka Karina Mierzyńska-Grys. To nie tylko wyróżnienie, ale również motywacja do dalszego działania na rzecz niesienia pomocy innym. Na zakończenie oprócz poczęstunku atmosferę umilił koncert leszczyńskiego zespołu XYZ, wraz z utalentowaną Alicją Szyrmer na skrzypcach, którzy wspólnie zagrali starego dobrego rocka.

Autor : Oliwia Kozak 2A i tvml.Galeria zdjęć: