12 września 2014 w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbyły się zajęcia integracyjne naszej klasy IB z udziałem wychowawczyni pani Iwony Rakowskiej pod przewodnictwem szkolnej pani pedagog, pani Bogny Spychalskiej.

Spotkaliśmy się o godzinie 9:00 w siłowni w piwnicach naszej szkoły. Warsztaty rozpoczęliśmy od spisania zasad naszej współpracy. Całe zajęcia składały się z różnych zabaw i zadań mających na celu nasze wzajemnie poznanie. Pomogły one ocenić jak bardzo jesteśmy zgrani, czy umiemy słychać siebie nawzajem oraz współpracować ze sobą. Na przykład, jednym z takich zadań było ustawienie się według daty urodzenia w jednej linii, teoretycznie proste, ale musieliśmy porozumiewać się ze sobą bez użycia głosu, słów i cały czas trzymać się ustalonej linii. Jak podsumowała sama pani pedagog, wyszło nam to całkiem sprawnie, bez zbędnej szamotaniny, co pokazało, że naprawdę potrafimy się skupić i zrozumieć nawzajem.

W połowie zajęć dołączył do nas absolwent, a także osobowość naszego liceum, przesympatyczny Patryk Józefowicz, który poprowadził wiele zabaw w grupach, m.in. ćwiczenie na zaufanie, w którym osoba w środku koła jest zdana na kolegów wokół. W przerwie nie mogliśmy odmówić sobie zatańczenia chociaż raz słynnego integracyjnego tańca „belgijki”. Zajęcia skończyły się około godziny 14:30. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak wyglądały warsztaty, bawiliśmy się świetnie. Szkoda nam tylko, że parę dni później dołączyły do nas trzy nowe osoby i nie mieliśmy szansy zintegrować się z nimi. Czekamy na więcej okazji do takich swobodnych, ale jakże pożytecznych dni.



Jagoda Waszkowiak, klasa IB