Dzień Niepodległości
Wspólne odśpiewanie hymnu
"Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska."
W poprzedzający Dzień Niepodległości piątek 7 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego mogliśmy między innymi usłyszeć ten wiersz Adama Asnyka, do którego muzykę skomponował Zbigniew Preisner. Bardzo uroczystym momentem było odśpiewanie przez całą społeczność szkoły Mazurka Dąbrowskiego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a uczniom za uczczenie tego dnia odpowiednim strojem.